Lokalizacja

KRYNICA MORSKA - PIASKI
Jedyne takie miejsce nie tylko dla najmłodszych.

 W pobliżu jednej z najszerszych i najspokojniejszych plaż w Polsce, na samym końcu zielonej Mierzei Wiślanej, otoczonej od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego,  znalazł swoje jedyne niepowtarzalne miejsce                                OŚRODEK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ.

Położony jest w obszarze administracyjnym jednego z najmniejszych miast będącego jednocześnie jednym z najpopularniejszych kurortów polskiego wybrzeża KRYNICY MORSKIEJ w jej najspokojniejszej części dawno nazwaną PIASKI. Odległość do rozrywkowego centrum KRYNICY MORSKIEJ to 11 km.

Swoją nazwę PIASKI (wcześniej nazywane Nowa Karczma) zawdzięczają karczmarzowi o imieniu Hannos, który w XV wieku wybudował tu karczmę na mocy przywileju z 16.05.1429 roku nadanego mu przez komtura Henryka Holta.

Miejscowość ta została przysypana przez wędrujące piaski w początkach XIX wieku i dzięki temu zmieniła swoją nazwę. Zmiana ta miała charakter bardziej społeczny niż administracyjny i dlatego trudno jest powiedzieć czy PIASKI to PIASKI czy może Nowa Karczma a może już tylko KRYNICA MORSKA?
Wiadomo na pewno, że miejsce to jest oazą ciszy i spokoju. Czysty las każdej wiosny rodzi słodkie poziomki i czerwone maliny, a jesienią jagody, grzyby i jeżyny. Długa piaszczysta plaża, łagodnie opadające dno morskie i cieplejsza niż na zachodnim wybrzeżu Bałtyku woda latem zachęca do słonecznych kąpieli, a w innych porach roku do spacerów wzdłuż brzegu morskiego, nagradzając najbardziej spostrzegawczych żywicznym skarbem - BURSZTYNEM.

 KRYNICA MORSKA - PIASKI
Idealne miejsce na wypoczynek dzieci i całych rodzin.

Na samym końcu Piasków pośród wspaniałego mieszanego lasu znajduje się nasz OŚRODEK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ. Duży ponad 1,3 hektarowy, ogrodzony, bezpieczny teren idealnie nadaje się do wypoczynku dzieci. Nad morze prowadzi leśna utwardzona ścieżka pośród sosnowego lasu, którą bez trudu pokonamy w kilka minut, w końcu to zaledwie 500 metrów. Z ośrodka roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Zalew Wiślany i wysoczyznę elbląską, z dominującą na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku zbudowaną w XIV wieku Bazyliką Katedralną pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła. To właśnie we Fromborku część swojego życia spędził Mikołaj Kopernik.

Zapraszamy serdecznie do nas. Poznacie zakątek, w którym nieskażona ingerencją człowieka przyroda dyktuje swoje prawa i nakazuje się do nich dostosować...

Od 2017 roku nie lada gratka dla rowerzystów! Przed bramą ośrodka swój początek ma NOWA  ścieżka rowerowa, którą pośród lasu nad brzegiem morza dojedziemy do centrum Krynicy Morskiej /ok. 12 km/

 

Ośrodek   KOLONIJNO - WYPOCZYNKOWY
Edukacji Ekologicznej

ul. Piaskowa 23
82-120 Krynica Morska - Piaski

tel.  + 48 608 500 665
tel. + 48 55 247 66 67
email: zielonaszkola@krynicamorska.pl