Atrakcje w Krynicy Morskiej

Atrakcje Krynicy Morskiej

Krynicka Kolejka

Kursująca ulicami miasta. Wielka frajda dla dzieci, dobry
środek transportu - w kilkadziesiąt minut można zwiedzić całą Krynicę Morską.

Kolejka Turystyczna jest do dyspozycji OŚRODKA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ w celu organizacji wycieczek i indywidualnego transportu grup.

Latarnia Morska

Jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Krynicy Morskiej. Została wybudowana w 1951 r. obok ruin dawnej latarni z 1895 r. zniszczonej podczas II Wojny Światowej. Nieopodal znajduje się grób nieznanego żołnierza. Latarnia udostępniona jest zwiedzającym. Z jej szczytu rozpościera się piękny widok na zatokę i wody Zalewu Wiślanego.

Pole do gry w Minigolfa

Znajduje się w centrum Krynicy Morskiej przy ul. Rybackiej, nieopodal Hotelu Kahlberg. Minigolf jest ciekawą grą, zapewniającą rozrywkę całej rodzinie, przy której wspólnie można spędzić przyjemne chwile na świeżym powietrzu. Gra nie wymaga pośpiechu, ponieważ nie liczy się czas tylko liczba wykonanych przez zawodników uderzeń.
Chcesz urozmaicić pobyt dzieci na zielonej szkole? Zabierz je na pole do gry w mini gola i zorganizuj turniej. Grasz nie na czas, tylko aż każdy pokona 18 przeszkód.

Park Linowy

W Krynicy Morskiej mieści się przy ul. Portowej. To profesjonalnie wykonany, certyfikowany i ubezpieczony obiekt. Wizyta w parku linowym to wspaniała przygoda, lekcja gimnastyki oraz świetna zabawa zarówno dla małych jak i dużych.

Kamienie graniczne Wolnego Miasta Gdańska

 Granica miedzy gminą Sztutowo a Krynicą Morską biegnie po dawnej granicy Wolnego Miasta Gdańska, niegdyś było tu 17 słupów granicznych.
W miejscu nieczynnego ośrodka, który jest przy trasie 501, dawniej było przejście graniczne. Idąc drogą koło ośrodka, w kierunku morza, można natrafić na trzy ocalałe kamienne słupki graniczne, czwarty najbardziej okazały znajduje się w pasie wydm.
Szukając kamieni można się świetnie bawić w detektywów - odkrywców.

Kort tenisowy

Znajduje się w centrum miasta przy ul. Bosmańskiej koło Hotelu Kahlberg

Szkoły Windsurfingu

W Krynicy Morskiej znajduje się jedna szkoła windsurfingu ucząca zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe jak „łapać wiatr w żagiel”. Szkoła zlokalizowana jest na plaży od strony Zalewu Wiślanego przy ul. Niskiej.
Wody Zalewu Wiślanego idealnie nadają się do pływania na desce, gdyż praktycznie zawsze wieją tu wiatry.  

Granica Państwa

 Ok. 3 km. za Piaskami znajduje granica NATO, oraz Unii Europejskiej. Granica jest pilnie strzeżona, nie ma możliwości jej przekroczenia. Zachęcamy do spacerów do granicy ponieważ zarówno droga przez las jak i spacer plażą dostarczają niesamowitych wrażeń estetycznych. Mogą państwo przekonać się o destrukcyjnym działaniu morza, wstąpić na wspaniały punkt widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na zalew wiślany oraz katedrę we Fromborku, znaleźć poziomki, jeżyny, maliny oraz grzyby.

"Skarpa"

 Ok. 9 km za Krynicą Morską w stronę Piasków (2 km przed Piaskami) po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przepiękny punkt widokowy na zalew oraz Wysoczyznę Elbląską. Miejsce to mieszkańcy Piasków zwyczajowo nazywają "Skarpą". Miejsce to jest niezwykłe, ponieważ można tu zaobserwować niszczycielskie siły Zalewu Wiślanego. Skarpa z roku na rok jest podmywana, obsuwa się zabierając kawałek lądu. Warto jest odwiedzić to miejsce, zwłaszcza, że można tu spotkać różne gatunki ptaków, zwłaszcza kormorany oraz żurawie.

Wielbłądzi Garb

Najwyższe wzniesienie na mierzei wiślanej (48,5 m.n.p.m), z którego rozpościera się piękny widok na morze, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską). 

Ośrodek   KOLONIJNO - WYPOCZYNKOWY

Edukacji Ekologicznej


ul. Piaskowa 23
82-120 Krynica Morska - Piaski

tel.  + 48 608 500 665
tel. + 48 55 247 66 67
email: zielonaszkola@krynicamorska.pl