Atrakcje Mierzei Wiślanej

Nasze propozycje:

Muzeum Zalewu Wiślanego

 w Kątach Rybackich– najmłodszy oddział
Centralnego Muzeum Morskiego w Gdyni, oddalone jest około 15 km od ośrodka.
Można tu obejrzeć warsztat szkutniczy, zabytkowe kutry i łodzie rybackie oraz sprzęt do połowu ryb. Po zwiedzeniu muzeum polecamy przejażdżkę statkiem Krystyna, który cumuje przy przystani obok.

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich

 Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich został utworzony w 1957 r. na powierzchni 10,8 ha w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. Znajduje się w części Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.
Jest to największa kolonia lęgowa kormoranów w Polsce i jedna z największych w Europie. Ptaki te mają tu znakomite warunki bytowania: nie posiadają praktycznie żadnych naturalnych wrogów, a wody Zalewu Wiślanego oraz zatoki do niedawna obfite były w pożywienie. Sprawiło to, że ptaki znacznie się rozmnożyły i rozprzestrzeniły, stając się udręką dla rybaków i leśników. Jak duże spustoszenie w środowisku sieją kormorany można przekonać się odwiedzając rezerwat: są to hektary zniszczonego, wypalonego przez ich odchody lasu.

Państwowe Muzeum Stutthof

w Sztutowie w którym znajdują się baraki mieszkalne więźniów obozu, komora gazowa, krematorium oraz wieżyczki strażnicze. Niesamowite miejsce oraz wspaniała lekcja historii dla młodzieży i dorosłych.

Rezerwat przyrody Mewia Łacha

w Mikoszewie - został utworzony aby chronić miejsca lęgowe różnych gatunków ptaków. Można tu spotkać różne rybitwy, mew a także foki oraz bobry.

Pasieka u Strusi

 w Jantarze, gdzie można obejrzeć strusie oraz pszczoły, dowiedzieć się o czegoś ciekawego o ich zwyczajach, zakupić wielkie strusie jaja a także obejrzeć pszczoły w szklanych ulach, także zakupić miód z własnej pasieki.

Centrum Rodzinnej Rekreacji

 W Centrum Rodzinnej Rekreacji w Jantarze możecie zwiedzić Mini Zoo, ptaszarnię,  pojeździć na koniu lub na rowerowych gokartach. W Mini Zoo zobaczycie m.in. kangury, kozy, lamy, gwanako, alpaki, osły, daniele, pawie, strusie, emu. W ptaszarni niezwykłe gatunki kur. W stajni zobaczycie konie ras małych i dużych (oferujemy również przejażdżki dla najmłodszych, naukę jazdy konnej, wyjazdy w teren). Na torze gokartowym możecie skorzystać z kilkunastu rodzajów gokartów rowerowych.

Grupom zorganizowanym proponujemy zajęcia pod nazwą "dzień tematyczny" obejmujący pakiet atrakcji i zajęcia tematyczne: Magiczny Świat Koni, Artystyczny Zawrót Głowy, Olimpiada Sportowa.

Art. Inwazja Owadów. Rodzinny Park Rozrywki w Jantarze

 to miejsce dla odważnych, twórczych i ciekawych świata ludzi. Tu nie ma czasu na nudę! Czekają na Ciebie gigantyczne rzeźby owadów, żywe owady z różnych stron świata (te bezpieczne weźmiesz na dłoń i obejrzysz pod lupą), gabloty z tropikalnymi motylami, chrząszczami i cyklem rozwojowym jedwabnika. Dla odprężenia przejdziesz do strefy sztuki, gdzie pod okiem plastyka z różnorodnych materiałów zaprojektujesz i wykonasz owada, którego zabierzesz ze sobą. Kino, quizy, zagadki i inne atrakcje.

Kościół w Stegnie

 z zabytkowymi organami w którym co roku odbywają się koncerty organowe z udziałem muzyków z całej Europy. 

Ośrodek   KOLONIJNO - WYPOCZYNKOWY

Edukacji Ekologicznej


ul. Piaskowa 23
82-120 Krynica Morska - Piaski

tel.  + 48 608 500 665
tel. + 48 55 247 66 67
email: zielonaszkola@krynicamorska.pl